Startline

Golden Ears Gravel Fondo

Port Coquitlam, BC - May 26, 2018

EventPlaceTime Race #NameCityDivision Place/GenderPlace/Division
50km 1/138 1:33:49 76 SMITH, Matt North Vancouver, BC M-IND 1/74 1/52
50km 2/138 1:33:50 156 VALOROSO, Joe Burnaby, BC M-IND 2/74 2/52
50km 3/138 1:33:51 40 LEUNG, Gavin North Vancouver, BC M-IND 3/74 3/52
50km 4/138 1:36:57 114 ZABA, Farouk Port Coquitlam, BC M-TEAMOF4 4/74 1/12
50km 5/138 1:37:00 111 MCLELLAN, Peter Port Coquitlam, BC M-TEAMOF4 5/74 2/12
50km 6/138 1:37:02 113 UCHIDA, Greg Coquitlam, BC M-TEAMOF4 6/74 3/12
50km 7/138 1:38:20 11 CAMPBELL, Janice Surrey, BC F-IND 1/63 1/30
50km 8/138 1:38:21 87 ZUIDERVEEN, Thomas Burnaby, BC M-IND 7/74 4/52
50km 9/138 1:39:10 70 RAMSAY, Katherine Vancouver, BC F-IND 2/63 2/30
50km 10/138 1:39:35 30 HEATH, Kim Burnaby, BC F-IND 3/63 3/30
50km 11/138 1:43:29 136 RICHARDSON, Danny Port Moody, BC M-TEAMOF4 8/74 4/12
50km 12/138 1:43:29 137 SCHMIDT, Peter Port Moody, BC M-TEAMOF4 9/74 5/12
50km 13/138 1:43:32 38 KUNTZ, Eric Langley, BC M-IND 10/74 5/52
50km 14/138 1:43:47 71 SALWAY, Neil Vancouver, BC M-IND 11/74 6/52
50km 15/138 1:43:53 9 BULLOCK, Blake Abbotsford, BC M-IND 12/74 7/52
50km 16/138 1:43:56 60 OLSON, Edwin Vancouver, BC M-IND 13/74 8/52
50km 17/138 1:44:17 13 CHAN, Allan Kamloops, BC M-IND 14/74 9/52
50km 18/138 1:44:18 42 MACDONALD, Jack North Vancouver, BC M-IND 15/74 10/52
50km 19/138 1:44:20 8 BOYLE, Grant North Vancouver, BC M-IND 16/74 11/52
50km 20/138 1:46:19 27 FRISCH, Fran?ois North Vancouver, BC M-IND 17/74 12/52
50km 21/138 1:46:57 4 BAKER, Dennis Langley, BC M-IND 18/74 13/52
50km 22/138 1:47:22 158 BAGNALL, Stu Vancouver, BC M-IND 19/74 14/52
50km 23/138 1:47:31 2 AUBREY, Kyle Victoria, BC M-IND 20/74 15/52
50km 24/138 1:47:35 67 PHILP, Dean Vancouver, BC M-IND 21/74 16/52
50km 25/138 1:47:39 16 CORBETT, William Victoria, BC M-IND 22/74 17/52
50km 26/138 1:47:40 160 LEES, Aimee-Claire Vancouver, BC F-IND 4/63 4/30
50km 27/138 1:47:42 159 SMITH, Ben Vancouver, BC M-IND 23/74 18/52
50km 28/138 1:48:03 312 ANDERSON, Steve Langley, BC M-IND 24/74 19/52
50km 29/138 1:48:08 15 CHOLETTE, Ben Surrey, BC M-IND 25/74 20/52
50km 30/138 1:50:25 85 WALLWORK, Andrew Surrey, BC M-IND 26/74 21/52
50km 31/138 1:50:35 50 MEERS, Pam Victoria, BC F-IND 5/63 5/30
50km 32/138 1:51:10 55 NEIL, Kara Coquitlam, BC F-IND 6/63 6/30
50km 33/138 1:51:16 51 MILLER, Ryan Port Moody, BC M-IND 27/74 22/52
50km 34/138 1:53:44 106 WATSON, Graham Coquitlam, BC M-TEAMOF2 28/74 1/10
50km 35/138 1:53:46 105 POCOCK, Kari Coquitlam, BC F-TEAMOF2 7/63 1/13
50km 36/138 1:54:07 313 SCHMITT, Mike Surrey, BC M-IND 29/74 23/52
50km 37/138 1:55:00 65 PEACOCK, Randy Port Moody, BC M-IND 30/74 24/52
50km 38/138 1:56:20 66 PENNINGTON, Mike Port Coquitlam, BC M-IND 31/74 25/52
50km 39/138 1:57:03 6 BARTEL, Mario New Westminster, BC M-IND 32/74 26/52
50km 40/138 1:57:34 12 CECCACCI, Lorenzo Delta, BC M-IND 33/74 27/52
50km 41/138 1:57:56 33 IVANOV, Stefan Port Moody, BC M-IND 34/74 28/52
50km 42/138 1:58:10 112 PENNINGTON, Shelly Port Coquitlam, BC F-TEAMOF4 8/63 1/20
50km 43/138 1:58:31 26 FLANNERY, Jason North Vancouver, BC M-IND 35/74 29/52
50km 44/138 1:58:44 83 VELA-RUIZ, Gustavo New Westminster, BC M-IND 36/74 30/52
50km 45/138 2:01:04 46 MARTIN, J.l. Port Coquitlam, BC M-IND 37/74 31/52
50km 46/138 2:01:45 311 HARRIS, Annette Surrey, BC F-IND 9/63 7/30
50km 47/138 2:01:49 96 RETIEF, Petrus Chilliwack, BC M-TEAMOF2 38/74 2/10
50km 48/138 2:01:51 95 RETIEF, Erica Chilliwack, BC F-TEAMOF2 10/63 2/13
50km 49/138 2:02:05 146 LEE-AMIES, Trant Vancouver, BC M-TEAMOF4 39/74 6/12
50km 50/138 2:02:08 39 LAWSON, Charlotte Vancouver, BC F-IND 11/63 8/30
50km 51/138 2:02:14 100 FINDLATER, Rick Coquitlam, BC M-TEAMOF2 40/74 3/10
50km 52/138 2:03:25 143 CHU, Jenny Vancouver, BC F-TEAMOF4 12/63 2/20
50km 53/138 2:03:33 101 SCOTT, Shelly-Lynne Coquitlam, BC F-TEAMOF2 13/63 3/13
50km 54/138 2:03:34 102 YOUNG, Sally Port Coquitlam, BC F-TEAMOF2 14/63 4/13
50km 55/138 2:04:21 139 PAULHUS, Scott Surrey, BC M-TEAMOF4 41/74 7/12
50km 56/138 2:04:29 28 GOULDING, Susan Richmond, BC F-IND 15/63 9/30
50km 57/138 2:06:55 54 MULLANY, Mary Coquitlam, BC F-IND 16/63 10/30
50km 58/138 2:07:18 80 TOTEDA, Rina Burnaby, BC F-IND 17/63 11/30
50km 59/138 2:08:29 35 KANE, Cathy F-IND 18/63 12/30
50km 60/138 2:08:31 144 COOK, Emma Pitt Meadows, BC F-TEAMOF4 19/63 3/20
50km 61/138 2:08:56 43 MACKAY, Karen E. Coquitlam, BC F-IND 20/63 13/30
50km 62/138 2:09:17 20 DOCKRILL, Ryan Mission, BC M-IND 42/74 32/52
50km 63/138 2:09:42 56 NICHOLSON, Elspeth Vancouver, BC F-IND 21/63 14/30
50km 64/138 2:09:56 99 FINDLATER, Fiona Coquitlam, BC F-TEAMOF2 22/63 5/13
50km 65/138 2:10:41 127 CHAPPELL, Judy Maple Ridge, BC F-TEAMOF4 23/63 4/20
50km 66/138 2:10:42 129 HUGHES, Shayla Maple Ridge, BC F-TEAMOF4 24/63 5/20
50km 67/138 2:10:43 130 WANNAMAKER, Tammi Maple Ridge, BC F-TEAMOF4 25/63 6/20
50km 68/138 2:13:40 88 BLONDE, Anita Burnaby, BC F-TEAMOF2 26/63 6/13
50km 69/138 2:15:08 90 BRIDGE, Robert Chilliwack, BC M-TEAMOF2 43/74 4/10
50km 70/138 2:15:09 89 BRIDGE, Gordon Chilliwack, BC M-TEAMOF2 44/74 5/10
50km 71/138 2:15:49 10 BUOTE, Denise Vancouver, BC F-IND 27/63 15/30
50km 72/138 2:15:49 37 KUNC, Michele Port Coquitlam, BC F-IND 28/63 16/30
50km 73/138 2:15:52 147 REG, Late Vancouver, BC    
50km 74/138 2:15:53 132 LALUK, Janet Maple Ridge, BC F-TEAMOF4 29/63 7/20
50km 75/138 2:15:55 128 CURRIE, Teri Maple Ridge, BC F-TEAMOF4 30/63 8/20
50km 76/138 2:15:57 17 CURRIE, David Maple Ridge, BC M-IND 45/74 33/52
50km 77/138 2:18:10 79 SYMS, Bob Surrey, BC M-IND 46/74 34/52
50km 78/138 2:19:42 32 HUURMAN, Rick Port Coquitlam, BC M-IND 47/74 35/52
50km 79/138 2:20:30 74 SIERMACZESKI, Mel New Westminster, BC F-IND 31/63 17/30
50km 80/138 2:20:41 52 MILLS, Kevin Port Coquitlam, BC M-IND 48/74 36/52
50km 81/138 2:22:25 104 SOWAN, Terri-Ann Port Coquitlam, BC F-TEAMOF2 32/63 7/13
50km 82/138 2:22:26 103 FORDYCE, Sue Port Coquitlam, BC F-TEAMOF2 33/63 8/13
50km 83/138 2:23:39 5 BALBAGO, Jose Port Coquitlam, BC M-IND 49/74 37/52
50km 84/138 2:23:41 23 ESPIRITU, Bernard Delta, BC M-IND 50/74 38/52
50km 85/138 2:23:56 53 MONKMAN, G. Barry Abbotsford, BC M-IND 51/74 39/52
50km 86/138 2:24:06 29 HARDING, Daphne Port Coquitlam, BC F-IND 34/63 18/30
50km 87/138 2:25:40 61 OTSIG, Darrin Pitt Meadows, BC M-IND 52/74 40/52
50km 88/138 2:26:17 48 MCDONALD, Dean Delta, BC M-IND 53/74 41/52
50km 89/138 2:26:18 1 ANDERSON, Heather Delta, BC F-IND 35/63 19/30
50km 90/138 2:26:45 94 DODGSHON, Sheila Maple Ridge, BC F-TEAMOF2 36/63 9/13
50km 91/138 2:26:48 93 DODGSHON, Greig Maple Ridge, BC M-TEAMOF2 54/74 6/10
50km 92/138 2:32:03 131 CUNNINGHAM, Suzane Pitt Meadows, BC F-TEAMOF4 37/63 9/20
50km 93/138 2:32:04 133 STRAKER, Amber Maple Ridge, BC F-TEAMOF4 38/63 10/20
50km 94/138 2:32:24 117 HUSKEN, Erin North Vancouver, BC F-TEAMOF4 39/63 11/20
50km 95/138 2:32:26 116 HUSKEN, Cathy North Vancouver, BC F-TEAMOF4 40/63 12/20
50km 96/138 2:33:09 58 NILSEN, Trond Surrey, BC M-IND 55/74 42/52
50km 97/138 2:33:11 57 NILSEN, Brian Calgary, AB M-IND 56/74 43/52
50km 98/138 2:33:26 91 DIXON, David Delta, BC M-TEAMOF2 57/74 7/10
50km 99/138 2:33:26 115 HUSKEN, Anika North Vancouver, BC F-TEAMOF4 41/63 13/20
50km 100/138 2:33:27 92 VEENEMAN, Lynda Delta, BC F-TEAMOF2 42/63 10/13
50km 101/138 2:33:31 118 HUSKEN, Mark North Vancouver, BC M-TEAMOF4 58/74 8/12
50km 102/138 2:33:32 82 VALLI, Dean Port Coquitlam, BC M-IND 59/74 44/52
50km 103/138 2:35:25 78 SPARKS, John Kamloops, BC M-IND 60/74 45/52
50km 104/138 2:36:56 75 SKIDMORE, Vohn Pitt Meadows, BC M-IND 61/74 46/52
50km 105/138 2:41:17 31 HUBNER, Alfred Chilliwack, BC M-IND 62/74 47/52
50km 106/138 2:41:18 64 PARKER, Dennis Chilliwack, BC M-IND 63/74 48/52
50km 107/138 2:42:25 77 SOSNOSKI, Angela Coquitlam, BC F-IND 43/63 20/30
50km 108/138 2:42:28 41 LIZEE, Monique Coquitlam, BC F-IND 44/63 21/30
50km 109/138 2:42:32 142 ROBITAILLE, Teresa North Vancouver, BC F-TEAMOF4 45/63 14/20
50km 110/138 2:42:34 141 RELKE, Denise Maple Ridge, BC F-TEAMOF4 46/63 15/20
50km 111/138 2:42:35 157 RECHLIN, Axel Vancouver, BC M-IND 64/74 49/52
50km 112/138 2:42:38 140 RELKE, Chris Maple Ridge, BC M-TEAMOF4 65/74 9/12
50km 113/138 2:42:42 36 KHAN, Kemal Chilliwack, BC M-IND 66/74 50/52
50km 114/138 2:42:44 18 DALMAN, Ron Chilliwack, BC M-IND 67/74 51/52
50km 115/138 2:43:54 44 MACLEAN, Debbie Coquitlam, BC F-IND 47/63 22/30
50km 116/138 2:43:56 25 FILMER, Beverly Port Moody, BC F-IND 48/63 23/30
50km 117/138 2:45:02 108 PYNE, Virginia Vancouver, BC F-TEAMOF2 49/63 11/13
50km 118/138 2:45:04 107 PYNE, Stephen Vancouver, BC M-TEAMOF2 68/74 8/10
50km 119/138 2:53:48 19 DENIKE, Valerie North Vancouver, BC F-IND 50/63 24/30
50km 120/138 2:54:01 125 ROBERTS, Mike Mission, BC M-TEAMOF4 69/74 10/12
50km 121/138 2:54:47 73 SCATCHARD, Leigh Anmore, BC F-IND 51/63 25/30
50km 122/138 2:54:48 59 OBEDZINSKI, Michelle Anmore, BC F-IND 52/63 26/30
50km 123/138 2:54:50 21 EASTWOOD, Megan Port Moody, BC F-IND 53/63 27/30
50km 124/138 2:56:46 24 FARIS, Monita Maple Ridge, BC F-IND 54/63 28/30
50km 125/138 2:56:47 63 PANNELL, Tammy Maple Ridge, BC F-IND 55/63 29/30
50km 126/138 2:57:24 110 WOODWARD, Maureen Langley, BC F-TEAMOF2 56/63 12/13
50km 127/138 2:57:45 109 WOODWARD, Greg Langley, BC M-TEAMOF2 70/74 9/10
50km 128/138 2:58:19 120 HIRST, Dana North Vancouver, BC F-TEAMOF4 57/63 16/20
50km 129/138 2:58:21 119 GRANT, Christine Surrey, BC F-TEAMOF4 58/63 17/20
50km 130/138 2:58:24 121 MITTERNDORFER, Audrey Whistler, BC F-TEAMOF4 59/63 18/20
50km 131/138 2:58:26 122 MITTERNDORFER, Eric Whistler, BC M-TEAMOF4 71/74 11/12
50km 132/138 3:00:12 173 CAMPBELL, Colin Coquitlam, BC M-IND 72/74 52/52
50km 133/138 3:00:54 124 DHALIWAL, Sonny Mission, BC M-TEAMOF4 73/74 12/12
50km 134/138 3:00:55 126 ROBERTS, Sukhi Mission, BC F-TEAMOF4 60/63 19/20
50km 135/138 3:02:45 98 JOHNSON, Liette North Vancouver, BC F-TEAMOF2 61/63 13/13
50km 136/138 3:02:46 97 JOHNSON, Brent North Vancouver, BC M-TEAMOF2 74/74 10/10
50km 137/138 3:09:54 123 DHALIWAL, Christine Mission, BC F-TEAMOF4 62/63 20/20
50km 138/138 3:13:36 22 EIDE, Tracey Maple Ridge, BC F-IND 63/63 30/30